Jakie są zalety EMS?

Elektrostymulacja EMS pobudza nerwy ruchowe wpływające bezpośrednio na ruch mięśni. Wszystko odbywa się bez wysiłku ze strony użytkownika, a osiągane efekty są znacznie lepsze niż w przypadku zwykłych ćwiczeń. Opisywana tu metoda ma jednak znacznie więcej zalet, które z pewnością warto poznać.

Elektrostymulacja EMS intensywniejsza od ćwiczeń

Przede wszystkim warto podkreślić, że wyniki osiągane przy metodzie, którą jest elektrostymulacja EMS, są znacznie lepsze i szybciej dostrzegalne niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Sekret tkwi…w sile sygnału. Co to znaczy? Kiedy ćwiczymy na siłowni lub w zaciszu własnego domu to mózg jest źródłem impulsów wysyłanych do poszczególnych partii mięśni. Metoda, której zalety poznać można poprzez portal treningiems.pl, ma tę zaletę, że zewnętrzne sygnały – wysyłane przez specjalistyczną aparaturę – są znacznie silniejsze od tych wewnętrznych, płynących z ośrodkowego układu nerwowego. Podsumowując – mocniejszy bodziec oddziałuje znacznie lepiej niż ten słabszy i daje ostatecznie lepsze efekty.

Różne częstotliwości EMS dają pożądane efekty

Ten, kto decyduje się na elektrostymulację, ma do dyspozycji różne częstotliwości prądu, które będą oddziaływać na jego ciało. To podobne do wyboru intensywności treningu, ale… bez wysiłku. Dobierając impulsy o odpowiednich właściwościach, można zrelaksować ciało, oczyścić je przy pomocy drenażu limfatycznego, poprawić strukturę mięśni, a nawet zwiększyć ich siłę, ale to nie wszystko. Przy najwyższych częstotliwościach tkanka mięśniowa zwiększa swoją masę i objętość, a ciało staje się bardziej muskularne. Oznacza to, że jedna, nowoczesne metoda pozwala osiągnąć różne, odpowiednie dla różnych odbiorców, rezultaty.

Oszczędność czasu i widoczne efekty

Warto troszczyć się o dobrą kondycję, niezależnie od warunków zewnętrznych. Faktem jest jednak, że osoby czynne zawodowo nie dysponują taką ilością czasu, by poświęcić go na czasochłonne treningi. Elektrostymulacja EMS podnosi efektywność wykonywanych ćwiczeń przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania całego procesu. Eksperci podkreślają, że sesja trwająca od 25 do 30 minut jest porównywalna treningowi na siłowni, na który poświęcono od 90 do 120 minut. W zależności od zamierzonego celu, pierwsze, widoczne efekty, co podkeślają specjaliści treningiems.pl, widoczne są już po 5-8 sesjach. Chodząc na siłownię, trzeba byłoby czekać znacznie dłużej, bo od 12 do nawet 21 tygodni. Można też łączyć tradycyjne ćwiczenia z opisywanym tu rozwiązaniem, co znacznie polepszy efektywność wykonywanych ćwiczeń.

Zabieg przystępny dla osób z problemami zdrowotnymi

Trening EMS jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy borykają się z niektórymi trudnościami zdrowotnymi. Nie obciąża ani stawów, ani ściegien, co sprawia, że z jego zalet skorzystają osoby uskarżające się na problemy z układem ruchu. Warto jednak, przed rozpoczęciem zabiegów, skonsultować się z fizjoterapeutą.

Liczne zalety elektrostymulacji EMS sprawiają, że jest to zabieg polecany dla osób o zróżnicowanych potrzebach i wymaganiach. Oznacza to, iż stosowanie tego uniwersalnego rozwiązania mogą rozpatrzyć osoby bez względu na ich indywidualne oczekiwania.