Zalety floatingu – dlaczego
warto chodzić na floating?
Poprawa koncentracji. Dzięki floatingowi łatwiej nam skupić się na danych rzeczach, a to ma swoje odzwierciedlenie w procesie nauki. Przyswajanie nowej wiedzy przychodzi znacznie łatwiej.
Wzrost kreatywności. W trakcie sesji polepsza się koncentracja, z to z kolei pobudza twórcze myślenie. Ponadto podczas zabiegu umysł wchodzi w stan theta, który jest typowy dla głębokiej medytacji. Mogą się wówczas pojawić wizje, pomysły pochodzące z podświadomości.
Cennik | |||
1h – 120 złotych | 3 wejścia – 330 złotych | 5 wejść – 500 złotych | 10 wejść – 900 złotych |
Samoczyszczenie
W trakcie terapii nasz organizm zostaje oczyszczony z toksyn.
Roztwór w kapsule ma właściwości antybakteryjne, antyłojotokowe oraz przeciwzapalne. Eliksir młodości. Roztwór wody z sola Epsom chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a tym samym hamuje procesy starzenia. Ponadto pomaga w walce z cellulitem, ujędrnia, wygładza oraz oczyszcza skórę
Poprawa metabolizmu
Floating wspomaga odchudzanie poprzez pobudzenie procesów przemiany materii.
Roztwór w kapsule ma właściwości antybakteryjne, antyłojotokowe oraz przeciwzapalne. Eliksir młodości. Roztwór wody z sola Epsom chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a tym samym hamuje procesy starzenia. Ponadto pomaga w walce z cellulitem, ujędrnia, wygładza oraz oczyszcza skórę
Dla kogo floating – wskazania
Stresujący tryb życia
Floating wpływa odprężająco. Zabieg uwalnia ciało oraz umysł od napięć i stresów.
Obniżona odporność
Terapia R.E.S.T. wpływa pozytywnie na układ immunologiczny, poprawia wytrzymałość organizmu.
Kontuzje
Floating stanowi doskonałe uzupełnienie rehabilitacji po przebytych operacjach, urazach.
Problemy skórne
Roztwór wody z solą wykorzystywany w floatingu łagodzi objawy wielu chorób skórnych, takich jak: egzema, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Sól Epsom wykazuje działanie antybakteryjne, antygrzybiczne, a przy tym doskonale nawilża.
Zakwasy
Floating to idealny wybór dla sportowców. Terapia przyspiesza regenerację nie tylko umysłu, ale również ciała. Stan głębokiego odprężenia zwiększa przepływ krwi do mięśni, a tym samym pomaga pozbyć się kwasu mlekowego, który pojawia się przy zakwasach.
Uzależnienie od nałogów
Terapia R.E.S.T. jest pomocna przy wychodzeniu z różnego rodzaju uzależnień. Podczas sesji pacjent co jakiś czas wysłuchuje krótkiego komunikatu o szkodliwości danego nałogu. Udowodniono, że po kilku sesjach ochota na daną używkę znika.
Problemy ze snem
Sesje floatingowe znacznie poprawiają jakość snu. Udowodniono, że systematyczny udział w zabiegach likwiduje bezsenność.
Dolegliwości bólowe
Roztwór wody z solą korzystnie oddziałuje na stawy, łagodzi bóle głowy i kręgosłupa. To doskonały wybór dla osób, które zmagają się z migreną, nerwobólami lub cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów.
Przeciwwskazania
do floatingu
uszkodzenia skóry;
I trymestr ciąży;
zakrzepica żylna;
świeżo wykonany tatuaż lub piercing;
menstruacja;
rak skóry;
zaburzenia psychiczne;
wszczepiony rozrusznik serca;
zapalenie ucha środkowego.
Jak działa floating na stres?
Twórcą floatingu jest neurolog i psychoanalityk John C. Lilly. W 1954 roku skonstruował on kapsułę (przypominającą te obecne), by zbadać reakcję ludzkiego mózgu na ograniczenie działania bodźców zewnętrznych. Wyniki badań wykazały, że światło, dźwięk oraz grawitacja są w 90% odpowiedzialne za obciążenie układu nerwowego człowieka. Podczas terapii metodą floatingu mózg przechodzi ze stanu beta (czuwania) przez stan alpha (rozluźnienia) do stanu theta, który powstaje w stanie głębokiego relaksu. W normalnych warunkach stan theta następuje na chwilę przed zaśnięciem oraz w momencie przebudzania się.
Sesja trwająca 60 minut odpowiada średnio czterem godzinom regenerującego snu. Gdy ciało jest rozluźnione, to do krwiobiegu zostają uwolnione endorfiny, czyli hormony szczęścia, natomiast zmniejsza się poziom kortyzolu (hormonu stresu). Regularny i systematyczny udział w terapii przedłuża jej rezultaty i może stanowić trwały czynnik wspierający w trudnych sytuacjach życiowych czy stanach depresyjnych.
Czym jest floating?
Floating to innymi słowy Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej lub terapia R.E.S.T. Zabieg polega na unoszeniu się na wodzie w specjalnej kabinie deprywacyjnej. W trakcie sesji kapsuła zostaje wypełniona mieszanką wody z solą Epsom. Wysokie stężenie roztworu powoduje, że tworzy się środowisko podobne jak w Morzu Martwym – samoistnie utrzymujemy się na powierzchni wody.
Założeniem floatingu jest odizolowanie się od jak największej ilości bodźców zewnętrznych. Sesja powinna odbywać się bez udziału światła. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie w ciemności, może włączyć delikatne oświetlenie LED. Ponadto kapsuła jest dźwiękoszczelna, wobec czego osoba uczestnicząca w floatingu nic nie słyszy. Jedynie na początku rozbrzmiewa spokojna muzyka, której celem jest wprowadzenie w stan relaksu. Temperatura wody wynosi 35°C, czyli jest zbliżona do temperatury ciała człowieka. Uczestnik terapii nie odczuwa ciężaru swojego ciała i stopniowo się odpręża.